poniedziałek, 30 marca 2020

Jak zrobić przyłbicę - łatwe prace ręczne na dzisiaj


Dzisiaj proponujemy zabawę połączoną z pożytecznym. Mogą robić je dorośli, młodzież i starsze dzieci a młodsze pod nadzorem starszych czy rodzeństwa czy rodziców lub dziadków. Zobaczcie sami jak łatwo zrobić przyłbicę. Wystarczy skoroszyt lub zwykła plastikowa butelka, zszywacz i nożyczki.arczy skoroszyt lub zwykła butelka Wystarczy skoroszyt lub zwykła butelkaWystarczy skoroszyt lub zwykła butelka
Właściwie jak się dobrze przyjrzycie filmikom to zobaczycie, że każdą rzecz można czymś zastąpić. Miłej pouczającej zabawy. Takie przyłbice można wykonać w kilku egzemplarzach i podarować pani w sklepie czy listonoszowi lub innym potrzebującym.

https://natemat.pl/303809,koronawirus-jak-zrobic-przylbice-ochronna-na-twarz-ze-skoroszytu-i-butelkiBibliotekarz poleca:

 

Sempe i Goscinny to wspaniali rysownicy, którzy postanawiają wydać książkę o małym chłopcu żyjącym we Francji. "Mikołajek" to książka dowcipna i uroczo opowiada o nieznośnych urwisach. Czytałam książkę kilka razy i za każdym razem świetnie się się bawię. Duże znaczenie mają ilustracje bo niby są małe, czarno-białe, ale nadają książce niepowtarzalny koloryt. Bohaterem książki jest Mikołajek, który kłóci się, bawi, wygłupia i ..."bije z Euzebiuszem, Rufusem, Gotfrydem, Maksencjuszem, Kleofasem i Joachimem (z Alcestem i Ananiaszem nie, bo pierwszy na pewno je drugie śniadanie i nie ma czasu na wygłupy, a drugi ma okulary na nosie i nie można go bić tak często, jak by się chciało)...." To cytat z książki i od razu wiemy z jakim  fajnym tekstem będziemy mieć do czynienia jesli zasiądziemy do lektury "Mikołajka". Polecam!!!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza