wtorek, 5 czerwca 2012

Czerwcowy Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania na Gigancie. KONKURS

Tydzień Głośnego Czytania rozpoczęty. 5 czerwca gościliśmy                    w Przedszkolu Miejskim nr 25.  "Opowieści z Waniliowego Lasu" wysłuchały trzy grupy przedszkolne: Rodzina Kubusia Puchatka, Krasnoludki i Smerfy. Naszemu czytaniu zawsze towarzyszy Jaworek, maskotka jaworznickiego czytania. O tym wiedzą przedszkolaki,            które z Jaworkiem spotykają się przynajmniej raz w miesiącu. Postanowiliśmy ogłosić konkurs na najciekawszą postać jaworznickiego czytania. Odtąd Jaworek nie będzie samotny bo będą go wspierać Jaworowi Przyjaciele. Do konkursu mogą przystąpić dzieci do 13 roku życia. Prace można wykonywać pojedynczo i w grupie dowolną techniką. Oto podpowiedzi: karton, masa solna, plastelina, koraliki, guziki, farby, kredki, patyczki, włóczka i co tylko znajdziecie w szufladach. Na pewno macie mnóstwo pomysłów. Zobaczcie poniżej jak wygląda biblioteczny Jaworek, wykonany samodzielnie przez moją koleżankę bibliotekarkę - Hanię. Nie zapomnijcie że czeka on na przyjaciół.

  

Oto plakat ogłaszający konkurs, a jeszcze poniżej regulamin konkursu. Zapraszamy!!
 
Regulamin konkursu plastycznego organizowanego w ramach Dni Jaworzna na najciekawszą postać Jaworka – maskotki jaworznickiego głośnego czytania
Organizator:
Filia Gigant Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie (ul. Granitowa 5)
Cel:
- poszerzenie wiedzy o Jaworznie
- rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci
- kształtowanie wyobraźni u dzieci
- rozwijanie umiejętności korzystania z książek
Uczestnicy:
- konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 13 lat
Tematyka i technika prac:
- prace konkursowe powinny przedstawiać postać Jaworka – maskotkę jaworznickiego głośnego czytania
- prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (malowane farbkami, rysowane kredkami, szkicowane ołówkiem itp) mogą to być również rzeźby, płaskorzeźby, pacynki, kukiełki, maskotki wykonane z modeliny, plasteliny, masy solnej, drewna i innych materiałów
Warunki uczestnictwa:
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie w terminie do 15 czerwca 2012 roku do godziny 15.00 pracy plastycznej, związanej z tematyką konkursu.
- Każda praca powinna zawierać: imię, nazwisko oraz wiek uczestnika konkursu a także numer telefonu opiekuna dziecka.
- Prace mogą być oddawane również do lokalu Klubu Gigant na ul. Granitową 2 (w przypadku urlopu pracownika biblioteki)
- Prace będą ocenianie w trzech kategoriach wiekowych od 5 do 7 lat, od 8 do 10 lat, od 11 do 13 lat
- Prace oddawane po terminie lub niezgodne z tematyką konkursu nie będą oceniane.
- Prace biorące udział w konkursie plastycznym nie będą zwracane.
- Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych Uczestnika na potrzeby Organizatora – publikacje nazwiska, fotografii w mediach, na blogu internetowym Filii oraz ekspozycja pracy na pokonkursowej wystawie.
- Uroczyste zakończenie konkursu wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień odbędzie się w terminie 18.06.2012 o godzinie 16.00. O nagrodach osoby wyróżnione zostaną powiadomione telefonicznie.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza