poniedziałek, 27 kwietnia 2015

W Roku Papieskim czytamy wiersze Karola Wojtyły

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwalił, że rok 2015 będzie Rokiem Jana Pawła II. Posłowie zgodnie przyjęli uchwałę "w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata". 
„Niech motywem przewodnim wszelkich inicjatyw wzbogacających ten Rok będą słowa Jana Pawła II wypowiedziane przed laty na Jasnej Górze: Czuwam - to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje” – czytamy w uchwale.  Sejm podkreśla w niej również ogromne zasługi i zaangażowanie Jana Pawła II „w proces odradzania się niepodległości naszej ojczyzny oraz ogromny wkład w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka na zawsze pozostaną w naszej pamięci”. Jego życie było świadectwem wiary dla milionów ludzi na całym świecie, a bolesne odejście zjednoczyło wszystkich Polaków niezależnie od wyznania i poglądów" – podkreślają posłowie.  W uchwale przypominają również, że w kwietniu 2015 r. przypada 10. rocznica śmierci i pierwsza rocznica kanonizacji "wielkiego Polaka, Ojca Świętego Jana Pawła II".


W bibliotece w osiedlu Gigant będziemy obchodzić 2015 rok jako rok papieski. Spotkamy się raz na kwartał i będziemy czytać poezję Karola Wojtyły - człowieka, który wśród wielu darów jakie otrzymał od Boga, posiadał talent literacki. Jego poezję czytaliśmy 2 kwietnia w klubie Babski Magiel. Spotkaniu towarzyszyła wystawka złożona z tomików poezji i książek biograficznych o Janie Pawle II. Następne czytanie odbędzie się we wrześniu wśród najmłodszych czytelników w Klubie Mola Książkowego. Zapraszamy młodych czytelników do zapoznania się z poezją Karola Wojtyły. 
Poniżej fotki ze spotkania:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza