piątek, 31 marca 2017

Co się dzieje w Klubie Mola Książkowego

Od kilku lat działa w Bibliotece w osiedlu Gigant Klub Mola Książkowego. Do klubu zapraszamy dzieci, które rozpoczęły przygodę z czytaniem. Spotykamy się w czwartki o 15.30 a tematy spotkań są najróżniejsze. Trzy ostatnie nasze spotkania odbyły si ę z okazji Dnia Dinozaura, Dnia Logopedy oraz Z okazji Międzynarodowego Dnia teatru.

"Spotkanie z Dinusiem" z okazji Dnia Dinozaura:

Z tej okazji wypożyczyliśmy mnóstwo modeli dinozaurów od zaprzyjaźnionego młodego czytelnika Oliwierka, i przeszukiwaliśmy biblioteczne półki aby odnaleźć w książkach informacje na temat konkretnego gatunku. Następnie czytaliśmy informacje na ten temat a potem rysowaliśmy dinozaury najciekawsze naszym zdaniem.

 
 

 "Z muchą na luzie ćwiczymy buzię" z okazji Dnia Logopedy:

Korzystając z w/w książki autorstwa Marty Galewskiej- Kustry z ilustracjami Joanny Kłos zrobiliśmy spotkanie aby dowiedzieć się co to jest logopedia i kto to jest logopeda, jak prawidłowo wymawiać wyrazy i jakie ćwiczenia pomogą nam to osiągnąć. Ćwiczyliśmy wymowę w trakcie czytanie wierszy Agnieszki Frączek i Małgorzaty Strzałkowskiej. Na koniec spotkania wykonywaliśmy z drucików kreatywnych muchę.

 
 Baśniowy teatrzyk "Jaś i magiczna fasola" z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru:

Baśniowy teatrzyk należało złożyć, wyciąć postacie a następnie odegrać sceny przygód Jasia. Wszystko odbyło się zgodnie z planem i dzięki temu poznaliśmy finał bajki. Zapraszamy do biblioteki gdzie można wypożyczyć teatrzyk do domu.

 
 Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza