środa, 15 kwietnia 2020

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki

Proponuję rodzicom odwiedźcie stronę na Facebooku


jest tam fajna akcja #czytankinaczasie, #ZOSTAŃWDOMU. Bardzo fajna akcja gdzie autorzy książek z wydawnictwami oraz dziennikarze czytają dzieciom książki już wydane oraz te które oczekują na pojawienie się na rynku wydawniczym. Brawo dla autorów i wydawnictw. Polecam!

Bibliotekarz poleca:


Zofia Stanecka znana jest z wielu bardzo dobrych książek. Ja bardzo lubię tę autorkę za jej ciekawą i edukacyjną serię o Basi, za to że Basia jest fajna a także za to że ma tak samo na imię jak ja. W tej książce Basia i jej przedszkolna grupa wybierają się do biblioteki. Mają się tam spotkać z autorką książek dla dzieci, a przy okazji przedszkolaki dowiedzą się ciekawych rzeczy na temat biblioteki. Zdobędą informacje dlaczego należy zachować tam ciszę, dlaczego książki stamtąd się wypożycza a nie kupuje. W trakcie spotkania dzieci mają możliwość dowiedzieć się jak pisarz tworzy książki i co to jest wyobraźnia. Bo wyobraźnia to wielka rzecz i dzięki niej można wszystko. A tej przecie nie brakuje dzieciom. Książka jak wszystkie z tej serii, ma charakterystyczne dla serii ilustracje, ilość tekstu idealna dla przedszkolaków. W serii znajduje się cała masa tytułów poruszających całkowicie różne tematy, także te ważne. Jeśli przeczytacie jedną będziecie chcieli przeczytać drugą i trzecią i następną. 


 Basia i biblioteka / Zofia Stanecka, Marianna Oklejak. - Warszawa : Wydawnictwo Egmont Polska, 2017. - 23, [1] strona : ilustracje kolorowe ; 26 cm.
(Literacki Egmont)
(Basia / Zofia Stanecka, Marianna Oklejak)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza