wtorek, 5 stycznia 2021

Z bibliotecznej półki na ferie

Dostałam w darze  od czytelnika książki, które mnie zachwyciły. Przekazałam je na nagrody dla fajnych dzieciaków w konkursie "Świąteczna kartka dla dziadków". Książka proponuje wspaniałą zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To jest książka interesującego hiszpańskiego duetu autorskiego - Ecandell Victor i Gallo Anna. Książkę w 2017 wydało wydawnictwo "Debit". W tej niezwykle ciekawej książce czeka na czytelnika 25 zagadek o różnym stopniu trudności, które można rozwiązywać samemu, a można też wspólnie ze znajomymi lub całą rodziną. Zagadki są w formie zabawnych rysunków i komiksów a ich akcja osadzona jest w najróżniejszych miejscach np. na dworze angielskiego lorda lub na rybackim statku a także w więzieniu albo wśród włoskich mafiosów… Wszystkie te zagadki wymagają logicznego myślenia lub zachęcają do posłużenia się własną wyobraźnią, a wszystkie gwarantują dobrą zabawę i gimnastykę szarych komórek nie tylko dla młodego czytelnika. Każda z zagadek to osobna historia z szeregiem ciekawych bohaterów i interesującą tajemnicą. Kto okaże się winowajcą i jak to wykryć? Świetna zabawa na zimowe wieczory w ferie dla całej rodziny. W książce podpowiedziano, jak urządzić detektywistyczny konkurs – ze sprawiedliwą punktacją. Dodam że ten duet autorski stworzył jeszcze trzy takie detektywistyczne książki.
oto te książki które trafiły do czytelników ale zachęcam do wypożyczenia ich (na razie w Bibliotece Głównej ale Na Gigancie będą lada moment) 

Zagadki detektywistyczne : rusz głową i znajdź rozwiązanie 25 tajemniczych historii / Victor Escandell ; wybór i adaptacja zagadek Ana Gallo ; [tłumaczenie Karolina Jaszecka].Katowice : Wydawnictwo Debit, 2018. - 63, [1] strona : ilustracje ; 31 cm.


Zagadki detektywistyczne : historia : rusz głową i znajdź rozwiązanie 25 tajemniczych przypadków / Victor Escandell ; wybór i adaptacja zagadek Ana Gallo ; [tłumaczenie Karolina Jaszecka].Katowice : Wydawnictwo Debit, 2018. - 63, [1] strona : ilustracje ; 30 cm.


Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem : 10 historii inspirowanych postaciami ze świata grozy / Victor Escandell, Ana Gallo ; [tłumaczenie Karolina Jaszecka].Katowice : Wydawnictwo Debit, 2019. - 71, [1] strona : ilustracje ; 31 cm.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza