czwartek, 19 marca 2020

Bibliotekarz poleca.

Młodzi czytelnicy. Jeśli szukacie ciekawych tytułów do przeczytania dla siebie to poniżej moja propozycja dla was. Jak się skończy przymus siedzenia w domu będzie można je wypożyczyć. Sprawdźcie wirtualne biblioteki!

1. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek  (czterech lewych i sześciu prawych)". Książkę napisała Justyna Bednarek a wydała ją w 2015 roku Poradnia K, Książka jest świetnie napisana, zajmująca i wesoła. Gratuluję autorce pomysłu i dobrego pióra. Bardzo ciekawie zilustrował ją Daniel de Latour. Skarpetki zdobyły kilka nominacji i nagród. Polecam bo świetnie się bawiłam czytając przygody skarpetek. Apeluję łączcie się w pary!

 

"Od niepamiętnych czasów zachodzę w głowę, jak to jest, że po kolejnych praniach mam coraz więcej pojedynczych skarpetek. W tej chwili zajmują one dwa wielkie worki plastikowe. Trzymam je, bo wciąż mam nadzieję, że odnajdzie się druga do pary – no bo przecież musi gdzieś być?? Tak więc tematu do bajki dostarczyło mi samo życie. A dla kogo ją napisałam? Jak zawsze dla moich dzieci. I dla ich przyjaciół. I dla przyjaciół ich przyjaciół – oby ich było jak najwięcej. Bo życie wśród przyjaciół jest fajne, niezależnie od tego, czy się jest człowiekiem, czy skarpetką..."

Autorka Justyna Bednarek 

 


2. Książki w cyklu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai".Cykl książek napisał Martin Widmark, tłumaczyła Barbara Gawryluk, zilustrowała Helena Willis a wydało wydawnictwo Zakamarki. Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać – duża czcionka, świetne ilustracje. Polecam bo książki mają trzymającą w napięciu akcję.  

Martin Widmark dorastał w Linköping , ale od 1980 roku na stałe mieszkaj w Sztokholmie. Z zawodu jest nauczycielem. Przez 10 lat pracował w szkole podstawowej w Rinkeby . Obecnie, oprócz pisaniem książek, zajmuje się równiez uczeniem imigrantów języka szwedzkiego. Pisze książki dla dzieci i podręczniki. W maju 2011 roku ogłoszono, że Widmark został uznany za najlepszego pisarza roku 2010 w kategorii 6 +. Był to siódmy rok z rzędu, kiedy dzieci głosowały na jego książki.


 https://lubimyczytac.pl/autor/34063/martin-widmark3. "Turltutu gdzie jesteś" napisał Hervé Tullet, autor bestsellerowych książek dla młodszych dzieci. Książkę tłumaczyła Tychmanowicz Marta a wydało wydawnictwo Babaryba. Zapraszam Was w podróż po magicznym świecie wyobraźni bo to książka obrazkowa, która wciąga dzieci oraz rodziców do wspólnej zabawy. Poszukajcie w bibliotekach innych książek tego autora a nie będziecie żałować bo każda bawi i uczy.
Hervé Tullet to francuski grafik i ilustrator urodzony w 1958. W 1994 roku wydał swoją pierwszą książkę dla dzieci. To właśnie dzięki interaktywnym, kolorowym i pobudzającym do działania i zabawy książeczkom dla dzieci stał się znany na całym świecie. Jego prace zostały przetłumaczone na wiele języków i wydane w kilkudziesięciu krajach całego świata. Za swoją pracę artystyczną był wielokrotnie nagradzany.

https://www.empik.com/szukaj/produkt?author=tullet+herve

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza